top of page

Допомога Україні : навчання в університетах Польщі

Від початку російської агресії проти України Академія образотворчого мистецтва імені Яна Матейка в Кракові працює над тим, щоб допомогти українському населенню виїхати до Польщі і продовжувати навчання у безпечному середовищі. 3 березня до Академії почали прибувати студенти художніх академій з Києва, Львова, Херсона, Харкова, а також викладачі та художники. Громада Академії образотворчих мистецтв у Кракові відкрила свої серця, домівки та майстерні для біженців з України .

На 7 факультетах Академії (факультет дизайну інтер’єру, промислових форм, графіки, інтермедії, консервації та реставрації творів живопису, скульптури) пройшли навчання вже 63 стажисти, а для проведення занять запросили 12 викладачів. Стажери знайшли місце в студіях, де вони працюють зі своїми викладачами та інтегруються у спільноту Академії. Це явище глобального масштабу.


Академія образотворчих мистецтв у Кракові підтримала заяву Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, Центральної ради науки і вищої освіти, Польської академії наук, конференції ректорів університетів і професійно-технічних шкіл та організацій молодих науковців, докторантів та студентів опубліковано 24 лютого 2022 року у зв'язку зі збройною агресією Росії проти України.


Краківський університет приєднався до міжнародних мереж, які підтримують академічних викладачів, дослідників та студентів у кризових ситуаціях, Scholars at Risk та ELIA.


Форми допомоги на сьогоднішній день


Для стажерів:

- мистецькі стажування, участь у заняттях, лекціях та майстер-класах

- збереження безперервності освіти

- фінансова підтримка, стипендії

- житло (житло, їжа, одяг)

- придбання художніх матеріалів (з колекцій спільноти ASP)

інформація про програми допомоги

- допомога з перекладами

- допомога у виконанні формальностей (сертифікати, номер PESEL, безкоштовні банківські рахунки)

- курси польської мови


Для викладачів:

- проведення гостьових лекцій

- майстерні

- консультація

Як можна залучитися до подальшої допомоги у співпраці з Академією образотворчих мистецтв :


Пожертвування та стипендійний фонд HeART для України

"Місія Академії – виховати молодих художників, але після 24 лютого 2022 року наша місія – створювати майбутнє студентів та викладачів з України. Академія запрошує всіх зацікавлених осіб, окремих осіб та установи підтримати стипендійний фонд HeART для України. Будемо вдячні за будь-яку допомогу та ваше серце."

Рахунок для платежів з анотацією: пожертва на статутну мету «Допоможи Україні»

45 1500 1487 1214 8005 4502 0000

або шляхом пожертвувань у натуральній формі:

  • косметика, засоби для чищення (шампуні, зубні пасти, гелі для душу, креми для рук, пральні порошки тощо)

  • продукти харчування

  • матеріали та шкільне приладдя, малярські та художні матеріали

  • обладнання для студентів: наприклад, використане комп’ютерне обладнання, що дозволяє ефективніше брати участь у заняттях

  • пропонування стажувань та оплачуваних практик для студентів та громадян України

  • інші заходи з надання допомоги

За всіма можливими формами підтримки можна звернутися до представника ректора Академії образотворчих мистецтв проф. Моніка Ванюра Куросад .

Контакти : @asp.krakow.pl

11 переглядів
bottom of page