top of page

Допомога є: куди звертатись у випадку домашнього насильства

Війна загострила проблему домашнього насильства, часто жінки думають, що їх проблеми не такі важливі і відходять на другий план на тлі трагічних подій в країні, однак це не так і допомога є.


Розповідаємо, що робити у випадку домашнього насильства і куди звертатись за порятунком

Стоп насилля / Зображення : Громадський простір


Види домашнього насильства


У суспільстві поширена думка, що насилля дорівнює побиття або сексуальна наруга, однак насильство буває не тільки фізичним та сексуальним, а й психологічним та економічним.


Насильство буває не тільки фізичним та сексуальним, а й психологічним та економічним.

  • Психологічне насильство – словесні образи, газлайтинг, погрози, залякування тощо.

ПРИМІТКА! Газлайтинг - це форма психологічної маніпуляції, метою якої є змусити жертву сумніватися в адекватності свого сприйняття навколишньої дійсності, ставлячи під сумнів власну пам'ять та розсудливість.
  • Фізичне – тілесні ушкодження, штовхання, щипання, позбавлення волі, або ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному стані.


  • Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, заборона користуватися грошима або документами, перешкоджання в отриманні освіти, заборона працювати тощо.


  • Сексуальне – примушення до перегляду фільмів порнографічного характеру, примушення до статевого акту, сексуальні домагання, зґвалтування тощо.

Пройти тест, щоб розпізнати насильство у стосунках можна тут .

Будь-який прояв насильства може мати страшні наслідки. Насильство принижує честь та гідність людини, може зашкодити психічному або тілесному здоров’ю. Пам’ятайте, що перший крок, щоби зупинити це — не боятись відверто говорити, шукати підтримки та фахової допомоги.


Куди звернутися за допомогою


Куди звертатись за допомогою / Інфографіка : Розірви коло


Рекомендації про те, як убезпечити себе та дітей у випадку насильства тут.

Де можна знайти прихисток, аби піти від тирана?


  • Контакти Київського притулку для жінок, що зазнали насильства: http://bit.ly/31JJppp

  • Контакти притулку на Вінниччині: Кризовий центр "Ми поруч"

  • Прихистки у Бучі, Івано-Франківську, Чернівцях та Рівному : Шелтер Святої Ольги shelter.eleos@gmail.com


Тут жінки з дітьми можуть проживати безкоштовно, готувати документи на розлучення, отримати психологічну та юридичну допомогу.


Нагадуємо, що в Україні запустили "секретний" додаток проти домашнього насильства, про те, як ним скористатись тут .

Не зволікайте - навіть поодинокі прояви насильства не можуть бути виправдані за жодних обставин!Слідкуйте за сторінкою #YouthFutureUA у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі новин для тих, хто постраждав від війни.Сьогодні кожен може наближати перемогу. Допоможіть YouthFutureUA виконувати нашу місію, підтримайте українську армію та українців у скруті. Зробити посильний внесок можна тут.109 переглядів

Comments


bottom of page