top of page

Канадська провінція Манітоба для українських біженців: чому це найкращий вибір

Через війну чимало українців змушені були виїхати за кордон. На жаль, не всі повернуться додому через втрачені домівки, рідних і життя, яке змінилось назавжди. Команда Youthfutureua вирішила дослідити можливості країни, де проживає одна з найбільших українських діаспор, – Канади.


Сьогодні ми розкажемо вам про провінцію, де надають найбільшу підтримку українцям та їх сім'ям – провінцію Манітоба

Канада є федерацією, що складається з десяти провінцій і трьох територій, сама країна – багатокультурна й багатомовна: на федеральному рівні визнано дві державні мови – англійську та французьку.

Залежно від провінції можуть відрізнятись: закони, клімат, мова, ціни на оренду житла та додаткові форми підтримки для українців, що тікають від війни.

Чому новоприбулим не варто їхати до Торонто (Онтаріо) та Ванкуверу (Британська Колумбія)?


Дуже часто українці обирають саме ці міста. Однак, Канада просто величезна країна і кожна провінція має свої плюси та мінуси для мігрантів.


У великих містах вищі зарплати, так. Проте і вартість оренди тут значно більша. Тим паче, останнім часом у цих містах спостерігається житлова криза, а знайти "хоста", який надасть вам безкоштовний тимчасовий прихисток практично неможливо.


Тож, якщо у вас немає великого запасу коштів, варто обрати невеликі міста, а ше краще спочатку детально вивчити кожну провінцію і обрати оптимальний варіант у співвідношенні доходу та витрат.


Про плюси та мінуси Канади для українських біженців ми розповіли ТУТ.

Інфографіка, яка дає розуміння про вартість оренди житла / Дані на вересень 2022


Манітоба пропонує прихисток українцям, які покидають свою Батьківщину через війну


Перший, найбільший плюс – безкоштовне проживання у готелях Вінніпегу.


Зазвичай новоприбулі використовують цей прихисток протягом перших 2-х тижнів, поки не оформлять всі документи та не отримають фінансову підтримку, щоб орендувати житло. Але в готелі можна залишатись стільки, кільки вам потрібно. Тут безкоштовне харчування тричі на день і можна на місці зробити необхідні документи.

Вінніпег - столиця Манітоби / Світлина з вільних джерел.


Як дістатись до готелю?


Прибувши в аеропорт ви побачите стійку з волонтерами, вони допоможуть вам зорієнтуватись та викличуть таксі. Перед вильотом до Вінніпегу новоприбулим рекомендують заповнити анкету.

Анкета для прибуваючих у Вінніпезький Міжнародний Аеропорт (Winnipeg James Armstrong Richardson) тут .

У Вінніпезі працює Приймальний центр для біженців з України. Центр надає такі послуги:

  • Послуги прийому для визначення індивідуальних та сімейних потреб;

  • Тимчасове проживання та харчування для людей, які не мають зв’язків із жителями Манітоби;

  • Доступ до скоординованих медичних послуг через Регіональну службу з охорони здоров’я та Міністерство охорони здоров’я провінції Манітоба; та

  • Реєстрація, послуги з орієнтування та довідкові послуги через організацію Manitoba Start з метою інформування про підтримку з питань проживання, щоб люди могли дізнатися про послуги навчання мов, отримали допомогу з працевлаштування та змогли задовольнити свої потреби у житлі на більш довгий період.

В яких готелях поселяють новоприбулих українців можна переглянути тут:

Коли ви приїжджаєте в провінцію за CUAET, у вас є можливість взяти участь в Програмі тимчасової допомоги (Temporary Assistance Program). Це окрема допомога від провінції, вона не залежить від тої, що дає уряд. Вона виплачує гроші українцям, які прибули в Канаду та потребують фінансової підтримки.


Це одноразова виплата, що надається дорослим і дітям. Оплата здійснюється шляхом прямого депозиту; тому потенційний заявник повинен мати рахунок у канадській фінансовій установі. Дізнатися більше.


Чи правда, що у Манітобі взимку -40°?


Влітку температура коливається від 11°С до 27°С, а взимку від -19°С до -10°С. Хоча зима тут триває в середньому 6 місяців на рік, завдяки сухому клімату умови досить комфортні для проживання. Не Африка, звичайно, але заради Північного сяйва можна і зиму полюбити, чи не так?

Північне сяйво в Манітобі / Світлина з вільних джерел.

Щоб легше інтегруватись, звертайтесь за допомогою до українських громад:

У Манітобі можна легше та швидше отримати дозвіл на постійне проживання


Для отримання дозволу на постійне проживання в цій провінції, вам потрібно подати заявку на програму Manitoba Provincial Nominee Program (MPNP). Зараз ця послуга для українців є безкоштовною.

Всю інформацію про підтримку Манітоби для українців можна дізнатись на офіційному сайті.

Слідкуйте за сторінкою #YouthFutureUA у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі новин для тих, хто постраждав від війни. Невдовзі плануємо більше публікацій за тегами #Канада та актуальними темами, пов'язаними з цією країною. Зокрема, #робота #вибір_провінції #хостинг та багато іншого, підписуйтесь на YouthFutureUA у : Facebook, Telegram , Instagram.


Україна та всі українці дуже вдячні за підтримку, що надає уряд Канади та її солідарні громадяни. Нам дуже пощастило мати таких вірних друзів по всьому світу і нам справді важливо знати, що ми не самі в боротьбі проти зла. Безмежно дякуємо за ваші відкриті серця!


Сьогодні кожен може наближати перемогу. Допоможіть YouthFutureUA виконувати нашу місію, підтримайте українську армію та українців у скруті. Зробити посильний внесок можна тут.

Comments


bottom of page